2016 Results

No Guts! No Glory!

2016 - Boys

Weight 106 lbs.Weight 138 lbs.
Weight 182 lbs.
1. Brian Benevidez, Porterville1. Adam Velasquez, Pitman
1. Travis Carpenter, Bear River
2. Noah Danieli, Bear River2. Hunter Gonzales, Durham
2. Anthony Sosa, Rosemont
3. Jake Stone, Oakmont3. Christopher Valencia, Natomas
3. Armando Azpeitia, Armijo
4. Gerald Belantes, American Canyon
4. Nicholas Mraz, Bradshaw Chrisian
4. Branson Kirby, El Dorado
5. Evan Taylor, Del Campo5. Adrien Galenzaga, Folsom
5. Micahel Warner, River City
6. Marco Lopez, Elk Grove6. Cameron Krider, Oak Ridge
6. Cristian Cruz, Mt. Edna
Weight 113 lbs.Weight 145 lbs.
Weight 195 lbs.
1. Marcos Benevidez, Porterville1. Jon Whitworth, Del Campo
1. Omar Steyteyieh, Vintage
2. Zachary Guerrero, Cordova2. Tyler Avila, Porterville
2. Dylan Sanders, Durham
3. Max McCarver, Oak Ridge3. Trent Sonsteng, Durham
3. Samuel Justo, Mira Loma
4. Steven Gabriel, McClatchy4. Jacob Rivett, Bear River
4. James Lutali, Inderkum
5. Chris Galvan, River Valley5. Adan Nava, River Valley
5. Rafael Gallegos, West Campus
6. Mazin Samara, Folsom6. Matt Vinh, Davis
6. Robbie Parsons, Placer
Weight 120 lbs.Weight 152 lbs.
Weight 220 lbs.
1. Daniel Moon, Placer1. Aalijah David, Durham
1. Jacob Rhea, Del Campo
2. Aaron Curtin, Davis2. Jacob Solso, Roseville
2. Preston Cobabe, Oak Ridge
3. Nikko Mendoza, Armijo3. Jack Santina, Oak Ridge
3. Anthony Ceda, Winters
4. Johnny Luna, Rosemont4. Matt Quinn, Davis
4. Whestley Thomas, River Valley
5. Javier Benevidez, Porterville5. Nathan Magee, Oak Ridge
6. Lucas Frenez, Rio Linda
6. Andre Perino-Boseman, Inderkum6. Donte Bassignani, Upper Lake
6. Laurenz Fredelves, Rosemont
Weight 126 lbs.Weight 160 lbs.
Weight 285 lbs.
1. Jose Fernandez, Upper Lake1. Adrian Zendejas, Porterville
1. Jack Farley, River Valley
2. Angel Frost, Cordova2. Travon Martin, River City
2. Lucas Gramlick, American Canyon
3. Kirino Delafuente, Yuba City3. Jevon Johnson, Inderkum
3. Zachary Rickard, Antelope
4. Gavin Sweeney, Placer4. Brennan Bruegger, Oakmont
4. Christian Reece, Rio Linda
5. Elijah Arcebal, American Canyon5. Dylan Davis, Roseville
6. James Hyatt, Durham
6. Phillip Villa, Wheatland6. Rory Patterson, El Dorado
6. Angel Vital, Winters
Weight 132 lbs.Weight 170 lbs.

1. Thyson Xong, Sheldon1. Bronson Harmon, Oakdale

2. James Ownby, Durham2. Isaac Sillas, Yuba City

3. Colton Scheer, Las Plumas3. Joey Sandoval, Porterville

4. Victor Vo, Folsom4. Santino Jordan, Roseville

5. Brendan Thao, Roseville6. Brandon Nichols, River Valley

6. Miguel Zendejas, Porterville6. Connor McDade, Sheldon




2016 - Girls

Weight 101 lbs.Weight 126 lbs.
Weight 170 lbs.
1. Kylie Titus, Lincoln1. Morgan Norris, Reed
1. Courtney Juarez, Atwater
2. Monica Verdugo, Atwater2. Dyanna Gutierrez-Hurd, Armijo
2. Vanessa Ceja, Winters
3. Yadira Vega, Pioneer3. Kylie Pierce, Yuba City
3. Adrienne Dominguez, American Canyon
4. Karrissa Crook, Cosumnes Oaks4. Angelica Cuevas, Cordova
4. Chyna Rodriguez, Armijo
5. Chloe Honan, Biggs5. Sophie Muse, McClatchy5. Allyson Hyatt, Durham

6. Christina Simpson, Whitney6. Arianna Alvarez, Laguna Creek 
Weight 106 lbs.Weight 131 lbs.
Weight 189 lbs.
1. Mariah Ortiz, Reed1. Michiko Yoshimitsu, Mt. Edna
1. Leslie Alvarez, Roseville
2. Simone Infante, Sheldon2. Angelica Cardenaz, Atwater
2. Makenzie Atkinson, El Dorado
3. Sitlalith Ruelas, Atwater3. Taylor Norris, Reed
3. Charity Goldsmith-Ding, Argonaut
4. Rebecca Ramirez, Armijo4. Saybra Silveria, Placer
4. Darby Bernoudy, Golden Sierra

5. Alexis Wassil, Amador5. Sienna Jackson, Cosumnes Oaks


6. Alyssa Hallenbeck, Rio Linda
Weight 111 lbs.Weight 143 lbs.
Weight 235 lbs.
1. Clarissa Williams, Porterville1. Emily Se, Oak Ridge
1. Fuatino Moala, McNair
2. Briseida Mendez, Atwater2. Danielle Garner, Rosemont
2. Whitney Crawford, Consumnes Oaks
3. Rachelle Estrella, Consumnes Oaks3. Alexis Cuevas, Cordova
3. Kyle-Ann Bobo, Antelope
4. Alissa Casillas, Davis

4. Angelina Ramierz, American Canyon

4. Jessica Gonzales, Argonaut
5. Erika Gonzalez, Atwater5. Yaritza Guzman, Porterville
6. Xitlaly DeAndra, Natomas6. Carina Pasquale, Whitney
Weight 116 lbs.Weight 150 lbs.

1. Lea Bivins, Cas Roble1. Cassidy Swisher, Amador

2. Nikki Sumagang, American Canyon2. Gabrielles Sanchez, McClatchy

3. Ritz-Anne Arellano, McNair3. Vanessa Vega, West Campus

4. Sierra Whaling, Argonaut4. Hailey Richards, Pioneer

5. Corianne Martinez, Rosemont5. Rashanique Adams, Natomas
6. Martina Negrete, Rosemont6. Espiranza Rodriguez, River City
Weight 121 lbs.
Weight 160 lbs.

1. Lexi Luna, McClatchy
1. Alexis Young, River Valley

2. Kim Lambert, Pleasant Grove
2. Lorna Mendoza, Porterville

4. D'onna Franco, Atwater
3. Tiana Dixon, Armijo

5. Sofia Poblano, Durham
4. Stephanie Gandara, Natomas

6. MaKayla Bailey, Cordova

5. Ana Ceja, Atwater



6. Michelle Kamyshin, River City